Ugrás a fő tartalomra

5000 Szolnok Baross utca 37/A


+36 (56) 500-400

Hírek


2024. ápr. 18.
📸 50 fotó
  • RRF-2.2.2-23-2023-00007
  • #jendra

Letették a Jendrassik új tanműhelyének alapkövét

Letették az alapkövét a Szolnoki SZC Jendrassik György Gépipari Technikum új tanműhelyének, mely a jelenlegi tanműhely-épülethez történő csatlakozással, a tanműhely és a tornacsarnok közötti nyaktag területének beépítésével valósul meg több, mint 700 m2-e

Letették a Jendrassik új tanműhelyének alapkövét

A kétszintes épületben korszerű tanműhelyeket, laborokat és szaktantermeket tervezünk kialakítani, amelyek megfelelő környezetet biztosítanak majd elsősorban a Gépészet, valamint a Specializált gép-és járműgyártás ágazat tanulásához. Az új tanműhely kialakításával párhuzamosan megvalósul a meglévő tanműhelyépület fűtési rendszerének korszerűsítése is annak érdekében, hogy megfeleljen a fenntarthatósági és klímapolitikai elvárásoknak. A beruházások összességében több mint 1,6 milliárd forintba kerülnek a tervezett szakmai, informatikai eszközbeszerzésekkel, laborberendezésekkel és bútorokkal együtt.

Mint ismert, a Szolnoki Szakképzési Centrum 6,093 milliárd forint vissza nem térítendő támogatási összeget nyert el az “RRF-2.2.2-23 – 21. századi szakképző intézményfejlesztési program” elnevezésű kiemelt projektben az Európai Unió által meghirdetett Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz és Magyarország Kormánya támogatásának köszönhetően. Az RRF-2.2.2-23-2023-00007 azonosítószámú program révén egy komplex fejlesztés valósul meg a Szolnoki Szakképzési Centrum szakképző intézményeiben, mely építési beruházásokat, energetikai korszerűsítéseket, eszközbeszerzéseket és ingatlanvásárlást tartalmaz. A komplex fejlesztési beruházás befejezési határideje 2026. I. negyedéve.

Az eseményről íme a Szolnok TV híre:

https://www.szolnoktv.hu/hirek/lerakott-alapko

Az Aktuális című hírműsorban a bejátszás 6 perc 16 másodperctől tekinthető meg:

https://www.szolnoktv.hu/musorok/aktualis-2024-04-19

Az ünnepségről beszámolt az Új Néplap és hírportálja, a szoljon.hu is:

https://www.szoljon.hu/helyi-kozelet/2024/04/tanmuhely-alapko-letetel-unnepseg-szolnok-video-galeria

Az alapkőletételről a Szakmaverzum oldalán is olvasható beszámoló:

https://szakmaverzum.hu/2024/04/szolnok-is-fejleszt-ujabb-iskola-tanmuhelyenek-alapkovet-tettek-le/

Az ünnepségről és a beruházásról még bővebb összeállítást közölt a Szolnok TV Hírek+ című reggeli hírműsora. A bejátszás 0 perc 17 másodperctől tekinthető meg:

https://www.szolnoktv.hu/musorok/hirek-plusz-2024-04-22

GALÉRIA

Jendrassik új tanműhelyének alapkőletétele

web_20240419_jendra_alapko_0032.jpg
web_20240419_jendra_alapko_0033.jpg
web_20240419_jendra_alapko_0034.jpg

Megosztás

KAPCSOLÓDÓ HÍREK


A látássérülteknek is esélyt ad a szakképzés

A látássérülteknek is esélyt ad a szakképzés

2026. márc. 24.
Gépiparis diákot is díjaztak

Gépiparis diákot is díjaztak

A március 15-i városi ünnepségen a hagyományoknak megfelelően ezúttal is átadták Szolnok Város Ifjúsági Díját.

2026. márc. 23.
📸 3 fotó
Ezúttal is nagy sikerünk volt a vasútmodell-kiállításon

Ezúttal is nagy sikerünk volt a vasútmodell-kiállításon

A Szolnoki Szakképzési Centrum ezúttal is részt vett a Szolnoki Országos Vasúttörténeti és Vasútmodell-Kiállításon, melyet immár 12. alkalommal rendezett meg az Aba-Novák Agóra Kulturális Központ.

2026. márc. 16.
📸 85 fotó


KIMIKK

    • SZC logo fehér
    • Szolnoki Szakképzési Centrum

      5000 Szolnok Baross utca 37/A

    • Telefon: +36 (56) 500-400

      E-mail: centrum@szolmusz.hu

      OM azonosító: 203056

      Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2020/000028 , Engedélyszám: E/2020/2000081


    2026Szolnoki Szakképzési Centrum