Hírek
- #centrum
- #jendra
Élet Menete Alapítvány utazó kiállítása
A Szolnoki SZC Jendrassik György Gépipari Technikum csaknem hónapig ad otthont az "Élet Menete" Alapítvány új utazó kiállításának.

A megnyitót követően Gépiparis tárlatvezető diákok mutatták be az alapítvány eddigi "legkülönlegesebb” szemléltető oktatási anyagát: az Auschwitz-Birkenau koncentrációs táborok makettjeinek segítségével a holokausztot. Az iskola az alapítvánnyal együttműködve fontosnak tartja a történelmi tudás átadását, az érzékenyítést, ennek tükrében fogadta és mutatta be a makettet.
Az ünnepélyes megnyitóról és a holokauszt borzalmait bemutató kiállításról több hírportál is részletes beszámolót közölt:
https://www.szoljon.hu/helyi-kozelet/2025/05/experience-history-utazo-kiallitas-szolnok
https://szolnokinaplo.hu/2025/05/13/a-holokauszt-tortenetet-bemutato-kiallitas-nyilt-a-gepipariban/
KAPCSOLÓDÓ HÍREK

Bokrétaünnep a Gépipari épülő új tanműhelyénél
Elérte legmagasabb pontját a Szolnoki SZC Jendrassik György Gépipari Technikum új tanműhelyépülete, így az évszázados hagyományoknak megfelelően bokrétaünnepet tartottak.
📸 39 fotó

Aranyos szolnoki szakácsok
Arany minősítést érdemelt ki a Ferenczi Miklós – Nagy Attila szakácspáros a Szolnokon megrendezett Magyarország Étele 2025 versenyen.

Rangos szakmai elismerést vehetett át a Szolnoki SZC Rózsa Imre Technikum igazgatóhelyettese
Méltó ünnepség keretében adták át a Kulturális és Innovációs Minisztérium elismeréseit 2025. július 1-jén, Budapesten.
📸 6 fotó